رفع بوی سوختگی برنج با چند تکنیک ساده

رفع بوی سوختگی برنج با چند تکنیک ساده

رفع بوی سوختگی برنج با چند تکنیک ساده

شاید برای شما هم پیش آمده است که در اوقاتی که مهمانی قصد حضور در منزل شما را داشته و در حال پخت برنج بوده اید، به علت مشغله کاری و فراموشی از زمان پخت، برنج شما سوخته و بوی نامطبوعی را گرفته باشد.

به طور معمول در این زمان همه به دنبال راه حل هایی برای رفع بوی سوختگی و حتی جایگزینی برنج پخته شده با غذای بیرون هستند اما باید بدانید که  رفع بوی سوختگی برنج با چند تکنیک ساده امری بسیار ساده و آسان است که با دانستن آنها و انجام یکی از موارد مذکور، بوی سوختگی برنج شما به طور کامل رفع شده و مهمانان نیز از اتفاقی که تجربه کرده اید، اطلاعی نخواهند داشت.

با ما همراه باشید تا برخی از این تکنیک ها ساده اما بسیار کاربردی و مفید را با یکدیگر مرور کنیم.

رفع بوی سوختگی برنج با چند تکنیک آسان اما موثر

قرار دادن تکه های پیاز

پیازی را به صوت لایه ای برش داده و در لا به لای برنج پخته شده خود قرار دهید. پس از دقایقی پیاز، بوی سوختگی برنج را به خود گرفته و برنج شما بوی نامطبوعی نخواهد داشت.

استفاده از نان بر روی برنج

می توانید بر روی برنج خود تکه نانی گذاشته و آن را تا زمان کشیدن برنج در ظروف سرو، بر ندارید. این تکه نان بوی سوختگی برنج را به خود می گیرد.

استفاده از آبلیمو

تکه ای پنبه را به آبلیمو آغشته کنید و آن را درون دستمال کاغذی بپیچانید. سپس آن را در قابلمه برنج بگذارید. پس از چند دقیقه آن را از قابلمه خارج کنید. بوی نامطبوع سوختگی برنج برطرف خواهد شد.

استفاده از حبه قند

کافی است چند حبه قند را در لا به لای برنج خود قرار دهید، پس از دقایقی بوی سوختگی از برنج شما برطرف خواهد شد.

 

شما نیز اگر راه حلی برای رفع بوی سوختگی از برنج دارید از طریق بخش نظرات همین مقاله با ما در میان بگذارید.

 

دسته بندی ها: برنج